Per Reinolf
VD
Telefon: 0704-33 45 44
per.reinolf@aretemeritering.se

Ylva Gunnars
Programchef
Telefon: 0735-12 57 60
ylva.gunnars@aretemeritering.se

Robert Edström
Programledare för Meriteringsprogrammet Arete
Telefon: 0733-64 62 08
robert.edstrom@aretemeritering.se

Niclas Nilsson
Försäljning- & marknadsansvarig
Telefon: 0708-18 59 26
niclas.nilsson@aretemeritering.se

Alexander Pfotenhauer
Försäljning
Telefon: 0736-54 58 08
alexander.pfotenhauer@aretemeritering.se 

Ebba Reinolf
Administration
ebba.reinolf@aretemeritering.se 

 
Jonatan Lannemar
jonatan.lannemar@aretemeritering.se
Intervju med Jonatan: ”Givande kompetensutveckling för lärare”

 

 

 

COPYRIGHT/Photo: Melker Dahlstrandmelker@dahlstrand.se+46-70-630 20 88
Lars Flink
Ordförande Aretes Meriteringsråd
Telefon: 070-537 41 86
lars.flink@aretemeritering.se
Intervju med Lars: ”Öppenhet och transparens är ledorden”

 

Besvär och klagomål
Deltagande lärare har möjlighet att besvära sig mot examinatorsgruppens eller bedömargruppernas beslut under två veckor efter att beskedet om hur meritportföljen/meritmappen bedömts delgivits dem. Eventuella besvär hanteras av Meriteringsrådet.

Här hittar du mer utförlig information om hur och vart besvär och klagomål ställs, samt en länk till anmälan:
Information om besvär och klagomål
Anmäl besvär/klagomål (sidan underhålls, maila till: per.reinolf@aretemeritering.se)

 

Instruktion för CV (för personer med uppdrag åt Arete)
Här kan du ladda ner instruktion för vad ett CV ska innehålla

 

Postadress och fakturaadress:
Arete Meritering AB
118 82, Stockholm

Faktura för inscanning:
Arete Meritering AB
c/o MONY035
Box 3697
103 59 Stockholm

Leveransadress vid stora försändelser:
Arete Meritering AB
c/o KLF Service
Söder Mälarstrand 1-11
118 20 Stockholm

Organisationsnummer: 556885-3757